Spotkanie informacyjne
- Na pierwszym spotkaniu z Inwestorem dążymy do jak najlepszego poznania jego potrzeb, gustów i oczekiwań. Oczywiście nie zawsze mieszkanie czy dom są w stanie sprostać wszystkim wymaganiom ale zawsze staramy się aby jak najwięcej punktów z "listy życzeń" znalazło się w projekcie. I dlatego cenne są wszelkie informacje o upodobaniach estetycznych, układzie funkcjonalnym, oczekiwaniach i hobby.
Projekt koncepcyjny
- W zależności od możliwości danego wnętrza, przygotowywane są wstępne projekty koncepcyjne. Ich ilość zależy od tego na co pozwala dany obiekt. Często wybór wersji jest sztuką kompromisu, bo mieszkanie czy dom nie są w stanie pomieścić całego programu założonego przez właścicieli. Z reguły początek prac to rzuty pomieszczeń i uproszczone wizualizacje, które mają dać obraz tego jak dana wersja wygląda w przestrzeni. Dopiero po wybraniu konkretnej wersji, jej modyfikacji i uzgodnieniu detali, można rozpocząć prace nad wizualizacjami docelowymi. Wtedy pojawiają się kolory, konkretne propozycje na materiały wykończeniowe, oświetlenie itp. Wszystkie elementy przedstawione na wizualizacjach muszą być przez Państwa zaakceptowane i zweryfikowane "na żywo".
Projekt wykonawczy
- Część wykonawcza projektu powstaje po zaakceptowaniu części koncepcyjnej. Dopiero wtedy można przystąpić do wykonywania szczegółowych rysunków technicznych. Jego zawartość obejmuje wszelkie elementy występujące w projekcie koncepcyjnym: rzuty posadzki, zmiany elektryczne, rozwinięcia ścian, sufity podwieszane, meble, łazienki, detale itp. Na podstawie projektu wykonawczego możliwe będzie precyzyjne określenie ceny za prace wykończeniowe i elementy wyposażenia. Jest to także podstawowy materiał dla wykonawcy. Zapewnienie zgodności prac z projektem da pewność, że efekt końcowy będzie tym co powstało w projekcie koncepcyjnym.
Zestawienie
- Elementem dokumentacji technicznej jest także zestawienie ilościowo-materiałowe. Jest to lista elementów użytych w projekcie z podaniem ilości, rodzaju, producenta i miejsca zakupu.
Nadzór
- Precyzyjne wykonanie dokumentacji technicznej pozwala zminimalizować nadzór autorski nad projektem. Bardzo często, w przypadku korzystania z doświadczonych ekip, nadzory praktycznie nie występują. Ale jeśli zajdzie taka potrzeba, służymy pomocą i wsparciem. Niezależnie od Państwa decyzji co do korzystania z nadzorów, możemy zaproponować sprawdzonych wykonawców, na stałe i od wielu lat współpracujących z naszą pracownią.